Hakkımda

Merhabalar, ben Zerrin. Elektrik & Elektronik Mühendisliği ve Sosyoloji okuyorum.

Poc adında kendini insan sanan süper akıllı, minik (artık kocaman) bir dişi kedim var. Yolda peşime takılmasaydı asla tanışıp aile olamayacaktık. 2017’nin bana en güzel hediyesi sensin Poc Hanım!

Kitap, manga, çizgi roman okumaya bayılıyorum. Distopya, bilim-kurgu ve büyülü gerçeklik içeren ögeler beni kendine çekiyor. Farklı dünyalarda hayat bulmuşum gibi hissediyorum.

Karakalem ve suluboya çalışmaları yapmak önünü alamadığım bir tutkum.

Hikaye tabanlı oyunları kendimi bildim bileli inanılmaz çok seviyorum. Hatta ortaokulda aldığım ilk bursla PSP almıştım. Daha net anlatamam herhalde. Yeni çıkan oyunları genellikle takip ediyorum. Silent Hill, God of War ve Detroit Being Human hayranıyım. Gelmiş geçmiş en efsane oyunlar olduklarını düşünüyorum.

Bir süredir Flüt üflüyorum. Kesinlikle yan flüt denilmiyormuş ve flüt çalınmaz üflenirmiş. Piyano çalmayı öğrenmeye başladım. Uzun zamandır hayalini kurduğum bir şeydi.

Yıllardır pilatesle ilgileniyorum. Spagat açmama çok az kaldı!

Kamp yapmayı, doğayla iç içe olmayı inanılmaz çok seviyorum.

Uzay’ın derin gizemi beni her zaman meraklandırıyor. Sürekli uzayla ilgili belgeseller izlerken buluyorum kendimi. Büyük Patlama, Galaksiler, Yıldızlar, Güneş Sistemi, Gezegenler, Supernovalar hatta Kara Delikler… En çok da Paralel Evren Teorisi ilgimi çekiyor.

Örgü örmeye bayılıyorum. Öyle ki, mağazalarda gördüğüm ürünleri çoğunlukla “Ben bunu yaparım yeaaa!” diyerek yerine bırakıyorum. Mesela, şu an evde, kağıt iple örülmüş bir sürü çanta, daha elimi bile sürmediğim onlarca büstiyer var.

En büyük özelliğim rüyalarıma hakim olmak olabilir. Uyku halindeyken rüyadaki senaryoya müdahale edebiliyorum. Aa, bir de uyurken yemek yiyip, mesajlaşabiliyorum.

Hayatımın dönüm noktası, kafamdan aşağı bir şişe oda parfümünün döküldüğü zamandı. Kokudan öleceğimi düşünürken hayatı sorgulama fırsatı bulmuştum.

Artık hakkımda az çok bilgi sahibi oldunuz. Hadi birbirimizin zihnini açalım! ❤


☆ e-mail: zerunalan@gmail.com ☆

Pinterest

Goodreads

1000Kitap