Kitap Alışverişim: Aralık 2018

Günümüzde, dopdolu bir kütüphane oluşturup kelimelere ulaşmak, maddi ve manevi unsurlarla emeklerimizi birleştirerek elde edebileceğimiz bir eylem haline geldi. Bu süreci keyifli bir hale getirmek için, biz okurlara, çeşitli yöntemler üretmek düşüyor. En az maliyetle bu işin altından kalkmak önceliklerimizden biri haline geliyor. Bu sebeple, benim kullandığım çözüm yöntemlerinden birini sizinle paylaşmak istiyorum: Ayrıntılı piyasa araştırması yapmak.

Hazır 2019’a yaklaşmışken, bu seneki kitap alışverişini de noktalamış bulunmaktayım. Elimde okumaya ömrümün yetmeyeceği kadar fazla kitap olduğu halde, bu konuda kendimi asla frenleyemiyorum. Hep daha fazlasını istiyorum. Fark ettim ki, haftalık gelen kargolarımdan beni en çok heyecanlandıranlar, içinde roman ve defter bulunanlar. Doyumsuz muyum neyim?

Uzun zamandır, kitap alışverişimi online siteler üzerinden yapıyorum. Bu şekilde oldukça fazla kaynağa daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmış oluyorum. Seçtiğim kitapları, indirim dönemine kadar sanal alışveriş sepetimde bekletiyorum. Daha sonra ödemeyi yapıp kargomun gelmesini çılgınlar gibi bekliyorum. Bu, benim için adeta bir ritüel.

D&R – Aralık 2018 Kitap Listesi

Kitaplarımın hepsini D&R‘ın internet sitesinden satın aldım. Şansıma “Black Friday” indirimine denk geldiği için 12 tane kitaba 100 tl gibi harika bir fiyat ödedim. Alışverişim 75 tl’nin üzeride olduğundan kargo ücreti de almadılar. Ancak… Ne yazık ki, kargonun hazırlanma süreci oldukça uzundu. Kitapları tedarik etmeleri neredeyse bir haftayı geçti. Bu minik kalbimi fazlasıyla kırdı tabii. Yine de, kitaplar eksiksiz ve deformesiz bir şekilde elime ulaştığı için memnun kaldığım bir alışveriş süreci geçirdiğimi itiraf edebilirim.

Bu arada, 2019 kitap listenizi hazırlamadıysanız, sizi yoruma bekliyorum. Hep beraber harika bir okuma listesi oluşturarak gayet dolu dolu, bir yıl geçirelim, ne dersiniz? Aralık ayı bitmeden, sizlerle ve dostlarımla oluşturduğum 50 kitaplık okuma listesini yayınlayacağım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Keyifli okumalar.

Görüşmek üzere. ❤

Reklamlar

Kitap Alışverişim: Aralık 2018’ için 7 yanıt

  1. Tavsiyeniz üzere Tezer Özlü’nün bütün kitaplarını okudum bu yıl, Stefan Zweig’ın da on civarı kitabını erteler dururdum. Bu iki yazar öneriniz için de teşekkür ederim..

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s