2017’de Neler Yaptım?

Gezebildiğim kadar çok gezdiğim, okuyabildiğim kadar çok okuduğum, izleyebildiğim kadar çok izlediğim, gözlemleyebildiğim kadar çok gözlemlediğim, kendimi yeniden keşfettiğim, gerçekten yetişkin hissettiğim koca bir 365 gün. Sınırlarımın üzerine giderek, aslında sınırlarım olduğunu düşündüğüm her şeyin, sınırımın yakınına bile yaklaşmadığını gördüm. Artık daha korkusuzum ve fiziki ve mental olarak sağlıklı olduğum ve gerçekten istediğim sürece yapamayacağım hiçbir şeyin olmadığını biliyorum.

Doğada Yeniden Doğmak

10 kişi toplanıp Narlıkuyu’da sahil kampı yaptık. İkinci kez Lamos’a gidip teknolojiden uzak bir şekilde temiz havanın ve doğanın tadını çıkardık.

Karadeniz’i Otostopla Gezip Sağ Çıkmak

Bu yaz oldukça büyük bir çılgınlık yapıp, üç korkusuz manyak yola koyularak, Karadeniz’i gezdik. Ee tabii başlangıçta güzel bir rota belirledik. 10 günlük bu serüvende yeni insanlarla tanıştım, 5 şehir gezdim, Vaşak saldırısına uğradım, yağmur yedim, dondum, bir süre duş alamadım. Merak ederseniz, bundan ayrıntılı bir şekilde bahsederim. Oldukça uzun bir yolculuk defteri tutmuştuk.

Zeytinli Rock Festivali ve Çadırda 6 Gün

Karadeniz’den bile zorlu geçen bir serüvendi benim için. Ancak acayip eğlendim! Keşif sahnesinde gördüğüm birkaç grubun şarkılarından vazgeçemiyorum. Bir de, çok tatlı insanlarla tanışmamı sağladığı için minnettarım.

Sinema Günleri

Haftada iki defa sinemaya gittiğim, 2017’de çıkan çoğu filmi izlediğim harika bir yıl geçirdim. Bu ekim ayında dersleri ciddiye almamla azalsa da, şanslıyım ki sinema arkadaşımla tüm zevklerimiz aynı. ❤️

Sosyal Medyaya Veda (Facebook ve Instagram)

YouTube, Whatsapp, Goodreads ve WordPress dışında, herhangi bir platformda bulunmuyorum. Şimdilik. Çoğu arkadaşım bunu çağ dışı olarak görse de, interneti yararlı bir şekilde kullandığıma inanıyorum. Kafam oldukça rahat ve zamanım bana kalıyor.

Ailenin Yeni Üyesi

Bu yaşıma kadar hep köpeklerle aşk yaşadım. Besleyebileceğim başka bir hayvan düşünemiyordum. Tavşan, hamster, civciv, kaz, kuş ve balık beslemiş biri olarak, kendini köpekçi gören insanlardan biriydim. Köpeğim Taçmin ailemizin üyesiyken hayatımın en güzel yıllarından birisini geçirmiştim. Taa ki minik bir kedi yavrusu asla peşimi bırakmadan beni takip edene dek. Sadece 10 saniyede alınmış bir karar bütün düşüncelerimi değiştirdi. Poççi öylesine güzel huylu öylesine sevgi dolu öylesine pudra kokulu bir çocuk ki, artık yeni aşkım o. Her gece beraber sarılarak uyuyoruz. Birbirimizi öpmeye doyamıyoruz.

Çalışma Hayatı 201

Bir ay boyunca oldukça verimli bir staj yaptım. Teşekkürler yaz okulu olmayan tatil.

Yeni Bir Bölüm

Hobi olarak, Sosyoloji okumaya başladım. Kafayı yemiş olabilirim. İşletme okusaydım benim için daha faydalı olacaktı biliyorum, ancak benim için kültürel yönden yeni bilgiler öğrenmek daha büyük bir tutku. Sosyoloji’nin dersleri bu bağlamda oldukça doyurucu.

Flüt

Aslına flütle tanışmam çok eskilere, ilkokul dönemlerime dayanıyor. Bu sene yeniden favori müzik aletime döndüğüm için mutluyum. Gelecekte paraya kıyıp (flüt kredisi diye bir şey var mı? Nihihi) iyi bir flüt almak istiyorum. 300’lü serilerden bir tane.

Yeni Evime Taşınmam

Göçebe gibi her yıl ev değiştiriyorum.

Kitap Okuma Meydan Okuması

Başta 52 kitap okuma kararı almış olsam da bu Goodreads’a üye olduktan sonra 75’e yükseldi. Kasım ayında meydan okumamı tamamladığım için kendimle gurur duyuyorum.

Ve Tabii Ki Bloğum

Dikkat dağınıklığı tedavisi gördüğüm için unutkanlığım tamamen iyileşti, hatta hafızam o kadar iyi ki çevremdekiler şaşırıp kalıyor. Bloğu da okuduğum kitapları unutmamak için açmıştım aslında. Geriye dönüp baktığımda okuduklarımdan izler görebilmek için. Unutmadığımı fark edince, üzerine yeni bilgiler inşa ederek fikirlerimi sizinle paylaşmak istedim. İşte şu an bu konumdayız.

Kötü şeyler oldu mu? Tabii ki oldu. Babam ani tansiyon yükselmesi sebebiyle oldukça önemli bir görme kaybı yaşadı.

Bu hayatı keşfetmeyi, bilinmeyenin üzerine gitmeyi, insanların düşünce yapısını çözmeyi seviyorum. Özellikle yanımda ailem olduğu için kendimi oldukça şanslı hissediyorum. Bir de Poççi. Yaşadığım en güzel yıllardan birinde yanımda olduğunuz için teşekkür ederim. Sizi çok seviyorum ve ne olursa olsun seveceğim.

2018 yılını daha dolu dolu geçirmeyi planlıyorum. Bunun için ajanda kullanmaya karar verdim. Daha düzenli, programlı ve donanımlı bir birey olmak için elimden geleni yapacağım.

Herkese musmutlu yıllar dilerim! Umarım 2018’de istediğiniz huzurlu hayatı yaşarsınız. Sevgiler. ❤